Kapitán se díval na nekonečnou plochu oceánu a potom se obrátil tam, kde byl vidět modravý obrys země na levoboku a mimoděk si vybavil starou námořnickou modlitbu: “Pane, moře je veliké a můj člun malý.” Chystá se udělat, co neudělal žádný kapitán před ním a trocha přízně shůry by neuškodila. Žádný námořník se dobrovolně nevzdálil dál než tři dny plavby od mořských břehů a on chce plout mnohem dál. A uvědomoval si, že přes měsíce příprav na tuto cestu váhá udělat první krok, ten nejtěžší. “Pět čárek doleva.” Kormidelník s pomocníkem se opřel do kormidelní páky. Loď se začala se skřípěním trupu a pleskáním plachet otáčet do nového směru.
Příběh civilizace je víkendová akce, kde se svým týmem povedete svůj lid od prvních zámořských objevů až k do prvního zasvištění gilotiny, které ohlásilo příchod nových pořádků. A bude na vás, jakými cestami se vydáte. Od pátku do neděle bude probíhat strategická metahra, ve které budujete vlastní kulturu, zažíváte radost z objevování a rozvoje. Tato strategie je inspirovaná počítačovou hrou Civilizace od Sida Meiera.
Ovšem na rozdíl od této legendární hry neprosedíte celý víkend před obrazovkou počítače. Příběh civilizace probíhá nad mapou i v terénu. Čekají vás chvíle strategického plánování i události plné pohybu.
Proč používáme pojem metahra? Protože kromě strategického rozhodování váš tým musí hledat ložiska surovin, plnit úkoly přinášející nové objevy a technologie, budovat infrastrukturu atd. A samozřejmě, čím rozvinutější civilizace, tím víc možností a výzev. Hra není určená pouze pro kované stratégy. Historie nás učí, že úspěch každé civilizace závisí i na schopných konstruktérech, obratných diplomatech, zdatných obchodnících i pracovitých dělnících. Pokrok není zadarmo a musí být podložen úsilím celého týmu.
Konečný výsledek a podoba vaší civilizace bude záležet na vás hráčích, na vaší vynalézavosti, dovednostech a na vašich rozhodnutích. Pokud vás Příběh civilizace láká, tak se přihlaste se svým týmem. Těšíme se na společnou cestu.
Akce proběhne 18.—20. června 2021 u obce Smrk (Třebíč) pokud to situace s COVID-19 dovolí. Akce se bude účastnit osm čtyřčlenných týmů. Akce je určena pro účastníky starších 18 let. Očekáváme, že účast na akci bude podmíněna negativním antigenním testem na COVID-19. Podrobnosti však upřesníme až několik týdnů před konáním akce dle aktuální epidemiologické situace.
Účastnický poplatek je 4500 Kč za tým.
Ubytování na akci je ve vlastních stanech, k dispozici je zděné zázemí. V ceně je zahrnuta strava 5x denně a materiál na přípravu této akce.
Organizátoři jsou dobrovolníci a pořádají akci bez nároku na odměnu.
V případě zrušení akce ze strany orgnizátorů (např. z důvodu nepříznivé epidemiologické situace) či onemocnění celého týmu COVID-19 vracíme celý účastnický poplatek.
Ve všechno ostatních případech vracíme:
70 % účastnického poplatku (odhlášení více než 30 dní před akcí)
50 % účastnického poplatku (odhlášení 30 až 10 dní před akcí)
10 % účastnického poplatku (odhlášení 9 až 1 den před akcí)
Nevracíme nic (odhlášení v den započetí akce)
Nebudete. Hra je provázaná s dalšími programy a aktivitami.
Není.
Přihlásit na akci se můžete pouze jako 4-členný tým. Pro zájemce jsme připravili tabulku, kde můžete zkusit sehnat další členy do týmu.
Pro přihlašovadlo na civilizaci klikněte sem.
Za největší vynález v historii lidstva považuju kolo. Dnes to vypadá jako samozřejmost, ale když se nad tím zamyslíte, tak v té době neexistovalo nic, co by se točilo. Podle mě to musel být geniální nápad.
A když bych si mohl vybrat, chtěl bych si vzlkoušet žít v odobí po druhé světové válce, někde ve velkém městě v U.S.A. Byl to právem hrdý stát, a ta motivace byla znát i na míře jejich technologického pokroku.
Navíc, tehdy neexistovaly mobily, takže lidi ještě museli přemýšlet.
Za opravdu vydařený vynález považuji ledničku. Ta se opravdu povedla. Od té doby se i pes musí obávat o status nejlepšího přítele člověka.
No a k té ledničce už lidem chybí ke spokojenosti jenom vláda umělých inteligencí. Konečně by si nikdo nemohl připadat osamělý, když by ho počítače měli v merku čtyřiadvacet hodin denně a lidstvo by získalo společného nepřítele 😄.
Kdybych se mohl narodit v jiné době, tak bych asi zkusil raný neolit, který je dost podceňovaný. Přiznejme si, že na pracovní dobu lovce sběrače opravdu nemáme...
Přemýšlel jsi někdy o tam, jak je tranzistor důležitý objev? Podívej se na libovolný předmět kolem tebe. Pokud to není svíčka z včelího vosku, tak byl pravděpodobně vyroben strojem řízeným počítačem, který je poskládaný z tranzistorů.
S tím se pojí druhá věc - mám pocit, že většina lidí jsou málo líní a málo si snaží svou práci usnadnit pomocí vynálezů.
Kdybych nežil teď, zajímalo by mě, jak bude svět vypadat za 100 let.
Nejlepším vynálezem lidstva je pro mě stále toaletní papír. Dostal se sice do křížku se zubním kartáčkem, ale nakonec vyhrál toaletní papír.
Ve společnosti mi chybí staromódní gentlemani a pravé lady jako ze Saturnina.
Kdybych si mohla vybrat, chtěla bych žít v té době. Na jednu stranu tam kavalírství ještě nevymřelo, na stranu druhou je to už doba plná vynálezů a pokroku, který žití usnadňoval a dopřával i možnost odpočinku.
Za prevratný vynález považujem umývačku na riad. Viete si predstaviť koľkým hádkam o špinavom riade taká umývačka zabráni. Mnohý jej môžeme byť vďačný za spokojnú domácnosť.
V spoločnosti mi chýba altruizmus, ktorý pomáha rozvijať celú komunitu. Súdržnosť vždy priala pokroku.
Občas si vravím aký bude život po doktoráte, a koľko súčastného výskumu posúva našu civilizáciu niekam ďalej, a koľko zaujímavých výskumov si nikto nikdy nevšimne.